UA-136574506-1
top of page

Warsztaty artystyczne w Adidas Runners Warsaw z oplątwami

Zaktualizowano: 7 sty 2020

Cześć kochani !

Dziś parę słów o warsztatach, które odbyły się na ul. Solec tam też powstała przestrzeń, gdzie nadal do końca Lipca można za darmo korzystać z zajęć sportowych.

Macie jeszcze 2 tygodnie codziennych zajęć, także zachęcam do skorzystania :)

A jaki ma to związek ze mną i oplątwami?
Na zlecenie Agencji Allegro poprowadziłam warsztaty, które polegały na zrobieniu stelaży do oplątw. Dekoracja przestrzeni, którą zrobiłam używając do tego tych własnie roślin, tak bardzo spodobała się uczestnikom , którzy pojawiali się w Adidasie, że postanowiliśmy w dzień otwarty NATIONAL YOGA DAY zrobić dla Was warsztaty :)

Jak widać na zdjęciu zainteresowanie i chęć zrobienia własnej dekoracji było duże <3 a przy okazji poznałam świetne osoby, pełne pasji i radości w tym Julitę Kotecką z Runners Warsaw <3
A czym są oplątwy ?:)

Większość oplątw to epifity, czyli rośliny zasiedlające konary drzew, zagłębienia w skałach lub powalone pnie. system korzeniowy oplątwy

( Tillandsi) jest w zaniku lub nie ma go w ogóle, gdyż oplątwy czerpią wodę i substancje odżywcze z powietrza, a korzeni używają jedynie jako elementu mocującego. Tillandsia jest ciekawą rośliną, która czerpie wartości odżywcze oraz wodę z powietrza! pewnie dlatego budzi taką ciekawość i fascynację:)Oplątwę powiniśmy ustawić lub powiesić w miejscu jasnym o dużej ilości światła rozproszonego. Nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia – w takich warunkach może dojść do poparzenia liści lub innych fragmentów roślin.

Odpowiednie dla tillandsii są parapety okien wystawy wschodniej i północnej. W zimie natomiast najlepszy będzie parapet okna skierowanego na południe.W czasie lata oplątwa lubi ciepło (optymalnie 21-24 st. C), zimą preferuje znacznie chłodniejsze miejsca (temperatura nie powinna jednak spadać poniżej 13-14 st. C). Nie znosi przeciągów.

Czy wiecie, że ta roślina jest wrażliwa na dym tytoniowy i inne zanieczyszczenia powietrza :)?

Moje oplątwy nawiązują kształtem do figur w jodze.

Przyjrzyjcie się, widzicie to ?Nie jestem osobą , która wierzy w filozofię jogi, ale zastosowanie ćwiczeń na kręgosłup, naprawdę może zdziałać cuda... Rozciągając wszystkie napięte partie ciała.i co myślicie o takich dekoracjach nawiązują kształtem do jogi :)?


Pozdrawiam Was ciepło,

Weronika


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page